رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مشارکت بالای 80 درصدی را در استان پیش بینی می کنیم


29 ارديبهشت, 1396 - 20:39 -- اداره کل روابط عمومی
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان:

مشارکت بالای 80 درصدی را در استان پیش بینی می کنیم

مشارکت در استان قزوین حدود 10 درصد بالاتر از میانگین کشوری است
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان گفت:مشارکت بالای 80 درصدی را در استان پیش بینی می کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی"  عصر امروز جمعه با حضور در ستاد انتخابات استان قزوین گفت با بیان اینکه تاکنون 450 هزار تن از شهروندان استان در انتخابات مشارکت داشته اند، گفت: براساس این آمار، میزان مشارکت در استان قزوین از میانگین کشوری حدود 10 درصد بالاتر بوده است.
وی ادامه داد:از صبح امروز انتخابات راس ساعت مقرر با حضور پررنگ مردم حماسه ساز استان آغاز شد و این مشارکت کماکان ادامه دارد.
وی افزود:انتخابات در 6 شهر استان شامل قزوین، الوند، اقبالیه، محمدیه، آبیک و تاکستان در این دوره به صورت الکترونیکی با سرعت و دقت بیشتری برگزار می شود که تاکنون مشکل خاصی در روند رای گیری به هیات بازرسی گزارش نشده است.
این مسئول با اشاره به حضور باشکوه مردم استان قزوین در انتخابات،ادامه داد: با توجه به این حضور مشارکت بالای 80 درصدی را در استان پیش بینی می کنیم.
رئیس هیات بازرسی استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یک هزار و 300 بازرس،سربازرس و بازرس ویژه در شهرستان ها و بخش های استان قزوین کنترل و رصد فرایند انتخابات را برعهده دارند و به صورت برخط و لحظه به لحظه روند برگزاری انتخابات را در استان رسیدگی می کنند.
حبیبی افزود: امیدواریم مردم به شایعات و اخبار ضد و نقیض منتشر شده در فضای مجازی اعتنا نکرده و تنها به اخباری که از طریق رسانه ملی و ستاد انتخابات استان منتشر می شود توجه نمایند.
حبیبی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم انتخاباتی پرشور،سالم و باشکوه و دشمن شکن در استان رقم خورده و برگی دیگر به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی در مردم سالاری دینی و تجلی دموکراسی در معرض جهانیان خلق شود.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی از صبح امروز 29 اردیبهشت ماه آغاز شده است.
888 هزار و 278 نفر بالای 18 سال در سال جاری واجد شرایط رای دهی در استان قزوین هستند که این رقم معادل 74 درصد جمعیت استان قزوین است.
از این بین 19 هزار و 908 نفر در استان، نخستین بار برای حضور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا واجد شرایط رای دهی هستند.