رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

توجه دولت به رسانه ها فارغ از نگاه سیاسی آنهاست


3 دى, 1396 - 09:59 -- روابط عمومی 3
مدیرکل حوزه استاندار قزوین:

توجه دولت به رسانه ها فارغ از نگاه سیاسی آنهاست

با شارلاتانیزم رسانه ای مخالفیم
مدیرکل حوزه استاندار قزوین گفت:توجه دولت به رسانه ها، فارغ از نگاه سیاسی و بدون توجه به موافقت یا مخالفت آنهاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالرضا میقانی در جلسه کارگروه بررسی مسائل و مشکلات رسانه های استان که در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری برگزار شد بیان داشت: جلسه بررسی مسائل و مشکلات رسانه های استان با تاکید و دستور شخص استاندار برگزار شده و این نشست ها  به منظور بررسی و حل پاره ای از مشکلات رسانه ها تداوم خواهد یافت. نگاه و توجه دولت به رسانه ها ،فارغ از نگرش سیاسی رسانه ها خواهد بود و به موافقت یا مخالفت رسانه ها با دولت ،کاری نداریم بلکه آنچه مهم است و مد نظر خواهد بود رسانه هایی هستند که قوانین و چارچوب های نظام را رعایت می کنند.
دیرکل حوزه استاندار قزوین با بیان اینکه"تقویت رسانه ها توسعه استان را به دنبال خواهد شد." تصریح کرد:  خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف هستند ظرف مدت یک ماه نسبت به تشکیل بانک اطلاعات خبرنگاران اقدام تا نسبت به ساماندهی آنها در مراحل بعدی،اقدام لازم به عمل آید .  مشاور استاندار با بیان اینکه"ساماندهی رسانه ها به تفکیک خبرنگاران واقعی از دلالان رسانه ای منجر می شود." اظهار داشت: با توجه به اینکه سه حوزه صنعت،گردشگری و کشاورزی جزو اولویت ها و محورهای توسعه استان محسوب می شوند باید تلاش شود با برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی و حرفه ای نسبت به ارتقای دانش خبرنگاران اقدام شود و مدیران دستگاه ها حمایت لازم را در برگزاری این کارگاه های حرفه ای و یکروزه داشته باشند.
میقانی با اشاره به ماده 16 قانوان مطبوعات  اظهار داشت: اداره کل فرهنگ ارشاد با همکاری خانه مطبوعات باید نسبت به انتشار منظم و مستمر نشریه در فواصل زمانی قانونی تاکید و تذکرات لازم را به مدیران این رسانه ها گوشزد کنند چون با شیوع شارلاتانیزم مطبوعاتی همه باید مخالفت کنند.
وی ادامه داد: البته در برخورد با آن دسته از رسانه هایی که به صورت موسمی و صرفا در مناسبت های خاص به منظور اخذ آگهی و رپورتاژ منتشر می شوند باید طبق قانون برخورد و  ماده 16 اعمال در مورد آنها اعمال شود .
مدیرکل حوزه استاندار خاطرنشان کرد: رسانه هایی که صرفا" با نگاه رپورتاژ منتشر می شوند نه تنها کمکی به توسعه فرهنگی و رسانه ای استان نمی کنند بلکه چاپ و انتشار این قبیل نشریات در حقیقت توهین به افکار عمومی است
مشاور استاندار با تاکید بر مسئولیت اجتماعی و فرهنگی شهرداری ها تصریح کرد:شهرداری ها درمواجهه با رسانه های استان،مسئولیت اجتماعی دارند و دست شان بازتر است که انتظار می رود برای کمک به اهالی مطبوعات و رسانه ها نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا کنند.
میقانی با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها در سال آینده اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری خانه مطبوعات با برگزاری جلسات و نشست های مستمر  و برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در این خصوص اقدامات و پیش بینی های لازم را انجام و مقدمات کار را فراهم کند تا شاهد برگزاری یک جشنواتره با کیفیت در استان باشیم. 
گفتنی است در این جلسه درخصوص موضوعات مختلفی ازقبیل بیمه ،مسکن،تسهیلات بانکی، دوره های آموزشی،بانک اطلاعات خبرنگاران،توزیع آگهی ها،ارسال پستی نشریات،نظارت و ارزیابی رسانه ها،اعمال ماده 16،پرداخت مطالبات نشریات و...بحث و گفت و گو و درنهایت تصمیمات لازم اتخاذ شد.