رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تشکل های مردم نهاد نسبت به تبیین دستاوردهای انقلاب بکوشند


17 بهمن, 1397 - 12:39 -- خبر

تشکل های مردم نهاد نسبت به تبیین دستاوردهای انقلاب بکوشند

دبیر هیئت نظارت بر سازمانهای مردم نهاد استان قزوین گفت: تشکلهای مردم نهاد نسبت به تبیین دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی، بهداشت و سلامت و دیگر امور برای نسل جوان اقدام کنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام دبیر هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان در نشست هم‌اندیشی تشکل های مردم نهاد که در سالن جلسات فرمانداری قزوین با حضور شفیعی سرپرست فرمانداری قزوین برگزار شد گفت: جلسات هم اندیشی با سمن های حوزه مختلف  استان  به صورت تخصصی استمرار خواهد داشت و سعی خواهیم کرد هر 3 ماه یک جلسه با این تشکلها برگزار کنیم.
وی برگزاری کارگاههای دانش افزایی عمومی و اختصاصی ، کمک به طرحها وبرنامه های پیشنهادی تشکلها و شبکه سازی را از جمله برنامه های دفتر امور اجتماعی  برای توانمند سازی سمنها و ایجاد زمینه تاثیر گذاری بهتر در فرایند تصمیم سازی واجرای بهینه امور دراستان دانست.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به تفاهم نامه فیمابین وزارت کشور و ورزش و جوانان  از سمنهای دارای مجوز فعالیت از ورزش و جوانان  خواست تا نسبت به اخذ مجوز از استانداری یا فرمانداریهای تابعه با امکان ثبت حقوقی اقدام نمایند. 
بیدخام با بیان اینکه اعضای سازمانهای مردم نهاد افرادی دغدغه مند ، متعهد ، خیّر و وقت گذاری هستند که در حوزه های مختلف از جمله پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ، محیط زیست ، عفاف و حجاب ، امور خیریه و سایر حوزه ها فعالیت می کنند گفت آنها به معنای واقعی کلمه سرمایه اجتماعی جامعه به حساب می آیند که هر زمان احساس نیاز کنند در عرصه های مختلف فعالیت می کنند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت به این باور رسیده است که انجام امور به واسطه تشکلهای مردم نهاد بسیار تاثیرگذارتر و کم هزینه تر انجام می شود اظهار کرد سازمانهای مردم نهاد در چند سال اخیر رشد کمی و کیفی قابل توجهی داشته اند و تلاش ما هم در هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد استان تسهیل شرایط جهت اخذ مجوز و کوتاه کردن  فرایند اداری است .
این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه چهلمین سالگرد انقلاب با سالهای قبل متفاوت است و دشمنان در صدد ناامید کردن مردم می باشند از تشکلهای مردم نهاد خواست تا نسبت به تبیین دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف علمی ، پژوهشی ، بهداشت سلامت و دیگر امور برای نسل جوان اهتمام داشته و با هماهنگی دفتر امور شهری نسبت به فضا سازی اقدام نمایند .
شایان ذکر است در ادامه این نشست نماینده سمنها به طرح دیدگاهها ونقطه نظرات خود در باره مسایل و بیان مطالبات خود پرداختند.
در این نشست نمایندگان سازمانهای مردم نهاد دارای مجوز از استانداری قزوین ، ادارات کل بهزیستی و ورزش و جوانان حضور داشتند.