رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توانمند سازی و ایجاد اشتغال پایدار ، اساسی‌ترین نیاز اقشار آسیب‌پذیر


28 بهمن, 1397 - 19:15 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد :

توانمند سازی و ایجاد اشتغال پایدار ، اساسی‌ترین نیاز اقشار آسیب‌پذیر

صنایع دستی به عنوان بخشی از فرهنگ و هویت کشور باید رشد و توسعه پیدا کند
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از برپایی نمایشگاه مشاغل خانگی استان قزوین از ۱۱ الی ۲۹ اسفند ماه خیر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام با اشاره به اینکه نمایشگاه مشاغل خانگی در راستای حمایت از کالای ایرانی برپا می‌شود، اظهار داشت : مشاغل خانگی نقش مهمی در احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی فراموش شده دارند .

وی افزود : مشاغل خانگی فرصتی برای استفاده از ظرفیت تمامی اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد،بهره وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نقس خانواده‌ها برای فراگیری دانش تولید جهت اشتغالزایی است.
وی با بیان اینکه صنایع دستی به عنوان بخشی از فرهنگ و هویت کشور باید رشد و توسعه پیدا کند
 اظهار کرد :  تولیدات مشاغل خانگی و صنایع دستی در هر منقطه ای بیانگر  هویت، اصالت  و آداب و رسوم هر منطقه ای است  ضمن اینکه سرمایه‌گذاری پیرامون صنایع دستی موجب رونق اقتصادی و افزایش سطح اشتغال مردم منطقه می‌شود.
نمایشگاه مشاغل خرد و خانگی و صنایع دستی در مجتمع مهر و ماه قزوین از ۱۱ لغایت ۲۹ اسفند ماه دایر است.
 وی تصریح کرد: علاقمندان و صاحبان مشاغل خانگی می توانند با مراجعه به دفتر مجتمع مهر و ماه در چهارراه خیام قزوین نسبت به رزرو مکان  برای عرضه محصولات خود اقدام نمایند . شایان ذکر است نمایشگاه مذکور به منظور حمایت از تولیدکنندگان مشاغل خرد و خانگی و صنایع دستی استان  راه اندازی شده و بصورت رایگان در اختیار. متقاضیان قرار خواهد گرفت .

این مسئول با اشاره به اینکه نمایشگاه مشاغل خانگی که 26 تا سوم هر ماه در پاساژ مهر و ماه قزوین برگزار می شد ، افزود:این نمایشگاه به دلیل برگزاری نمایشگاه بانوان از ۴ الی ۱۰ اسفند که به مناسبت هفته زن در مجتمع تجاری البرز قزوین برگزار می شود ، از 11 تا 29 اسفند در مجتمع مهر و ماه دایر خواهد بود .

گفتنی است تجهیز داخل غرفه ها برعهده متقاضیان خواهد بود.