رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نقش هنر در فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگی جامعه غیرقابل انکار است


12 اسفند, 1397 - 22:50 -- خبر
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

نقش هنر در فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگی جامعه غیرقابل انکار است

جلسه هماهنگی هفته هنر انقلاب اسلامی صبح امروز در سالن جلسات معاونت سیاسی به ریاست بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نشست ستاد گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی با ریاست مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، رییس حوزه هنری قزوین و نمایندگان دستگاه های عضو ستاد برگزار شد.
 در این جلسه «مریم بیدخام»به اهمیت هنر و نقش هنرمندان در کاهش آسیب های اجتماعی پرداخته گفت: هنر فضای جامعه را تلطیف می کند به همین خاطر هنرمندان  متعهد با بهره گیری از این ظرفیت و امکان می توانند در خدمت زندگی فردی و اجتماعی به کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی موثر واقع شوند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی افزود: هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت خوبی است تا دستگاه های استان با طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی به ایجاد فضای بانشاط و تعمیق ارزش های دینی همت گمارند.
وی ادامه داد : برای گرامی داشت این هفته برنامه هایی پیش بینی شده که برخی از آنها عبارتند از: دیدار هنرمندان با نماینده مقام معظم رهبری در استان، دیدار هنرمندان با استاندار و بررسی مشکلات آنها، مراسم غبار روبی مزار شهدا، رونمایی از آثار منتشره حوزه هنری در سال گذشته، که از دستگاههای فرهنگی و هنری انتظار میرود که اهتمام ویژه ای برای هرچه بهتر برگزار شدن این هفته داشته باشند .
بیدخام  تأثیر هنر در کاهش آسیب‌های اجتماعی را غیرقابل‌انکار دانست و عنوان کرد: هر مقدار فعالیت های فرهنگی و هنری در جامعه افزایش یابد بدون شک آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت.

بیستم فروردین ماه به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی به عنوان روز هنرانقلاب اسلامی نام گذاری شده است.