رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

چاههای جذبی توسط مالکین بررسی شود


20 اسفند, 1397 - 14:20 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

چاههای جذبی توسط مالکین بررسی شود

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: برای جلوگیری از نشست ساختمانها در بافت های فرسوده مالکین خانه هایی که چاههای جذبی دارند می بایست هر 2 یا 3 سال درب چاههای جذبی را باز کرده و بررسی نمایند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی فرخ زاد" در جلسه شورای فنی استان تاکید کر: جلسات شورای فنی طی سال به طور منظم برگزار شده و مصوبات خوبی نیز داشته  و امیدواریم بتوانیم با تصمیمات اتخاذ شده شاهد ارتقا کیفیت در ساخت و سازها و پروژه های عمرانی استان باشیم.
وی با اشاره به اینکه  انجام مطالعات ژئوتنیک  در مناطق ناکارآمد ضروری نمی باشد، گفت: انجام مطالعات ژئوتکنیک  در 50 هکتار بافت ناکارآمد هزینه زیادی را در بردارد در حالی که که می توان با یک یا دو گمانه زنی در پلاکها بافت را شناسایی کرد.
معاون عمرانی استاندار در خصوص بیمه ساختمانی گفت:  اکنون  دستگاهها  به  طور مجزا بخشهای مختلف  ساختمان را بیمه می کنند با توجه به  اتفاقات اخیر در تخریب برخی ساختمانها ، ضروری است جهت رفاه حال مردم، و عدم اسیب به ساختمانهای مجاور، تمام این بیمه ها یکپارچه شود تا روند تعیین تکلیف این ساختمان ها در اسرع وقت مشخص شود.
وی افزود:برای جلوگیری از نشست ساختمانها  مالکین خانه هایی که چاههای جذبی دارند می بایست هر 2 یا 3 سال در چاههای جذبی را باز کرده و بررسی نمایند و در این خصوص باید به مردم اطلاع رسانی کرد.
فرخ زاد تاکید کرد: برای اعلام نشتی ساختمانها باید سامانه واحد و مشترکی وجود داشته باشد تا مردم در اسرع وقت به ان سامانه اطلاع رسانی کرده و موضوع از طریق مسئولین متولی امر پی گیری شود.