رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

معاون وزیر کشور از ربات های امدادی قزوین بازدید کرد


22 اسفند, 1397 - 20:04 -- روابط عمومی 2

معاون وزیر کشور از ربات های امدادی قزوین بازدید کرد

اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور روز چهارشنبه از چند ربات و دستگاه امدادگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آتش نشانی و همچنین کمک به معلولان بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور روز چهارشنبه از چند ربات و دستگاه امدادگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آتش نشانی، زمین لرزه و همچنین کمک به معلولان بازدید کرد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در این بازدید گفت: ربات امدادگر آتش نشان ایندرا با 130 کیلو وزن و 2 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه ساخته شده و قادر است در حجم انبوه آتش به اطفای حریق بپردازد.
مرتضی موسی خانی افزود:آمادگی لازم برای نصب گزینه های مورد نظر سازمان مدیریت بحران بر روی این ربات وجود دارد.
موسی خانی سپس به تشریح خودروی 2 نفره برقی و دستگاه کمک به معلولان در استخر پرداخت و گفت: وجود مهندسان خبره باعث شده است تا الگوریتم های لازم برای طراحی هر نوع ظرفیت های امدادی بر روی ربات ها فراهم باشد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همچنین عنوان کرد: ساخت این ربات‌های کاربردی بعد از حادثه پلاسکو ضرورت پیدا کرد و ایده آنها توسط مهندسان دانشگاه رقم خورد. 
موسی خانی یادآور شد: در گذشته نیز ساخت ربات های فوتبالیست توسط مهندسان دانشگاه آزاد بدون بودجه دولتی شروع شده بود و دانشگاه آزاد در این زمینه پیشرو است.