رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

100 بازرس بر مراکز خدمات نوروزی قزوین نظارت داشتند


24 فروردين, 1398 - 09:01 -- اداره کل روابط ...
دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی قزوین:

100 بازرس بر مراکز خدمات نوروزی قزوین نظارت داشتند

دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی قزوین گفت: 100 بازرس در ایام تعطیلات به صورت محسوس و نامحسوس بر 50 دستگاه اجرایی و همچنین مراکز خدمات دهی نوروز نظارت داشتند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی قزوین افزود: این بازرسی ها طی ابلاغیه سازمان امور اجتماعی کشور از 18 اسفند ماه 97 آغاز و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت.
وی اضافه کرد: در طول ایام بازرسی هشت سربازرس خبره در قالب پنج گروه بر عملکرد بازرسان دستگاه های خدمات رسان ویژه نوروز نظارت مستمر داشتند.
بیدخام تاکید کرد: اگرچه رسالت بازرسی در ایام نوروز، نظارت بر دستگاه های خدمات رسان ویژه این ایام است، اما این ستاد از دستگاه هایی که حداقل وظایف را در ارائه خدمات به شهروندان بر عهده داشتند نیز نظارت و ارزیابی کرده است.
این مسئول در خصوص نحوه بازرسی ها نیز توضیح داد: این بازرسی ها در 2 حوزه ارزیابی از مراکز و واحدهای خدماتی، رفاهی، بهداشتی و اقامتی و همچنین تکمیل فرم نظرسنجی توسط مسافران انجام شد.
دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی قزوین همچنین گفت: کیفیت راهنمایی برای انجام خدمات به مسافران و گردشگران، نحوه و شیوه برخورد کارکنان دستگاه ها، انجام ارائه خدمت در مدت زمان تعیین شده، فضا سازی و بهداشت محیط و در مجموع عملکرد کلیه نهادها مورد سنجش و ارزیابی قرار بازرسان قرار داشت.
بیدخام به ضرورت بررسی بازرسی ها اشاره کرد و گفت: دستگاه هایی اجرایی موظفند که کلیه مستندات مکتوب و مصور خود را در حوزه ارائه خدمت به دبیرخانه ستاد صیانت استان ارائه نمایند تا ارزیابی های کارشناسی روی بازرسی ها صورت پذیرد.
وی به مصوبه شماره 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: این مصوبه به رعایت عفاف و حجاب در دستگاه هایی اجرایی و نهادهای خدمات رسان تاکید دارد که همواره به بازرسان ابلاغ شده است.
بیدخام یادآور شد: با توجه به بارندگی های اخیر و همچنین احتمال وقوع هرگونه سیلاب و حوادث غیرمترقبه، نظارت بازرسان در حوزه های امدادی و خدماتی بیش از پیش پررنگ بود و از دستگاه هایی نظیر شرکت توزیع برق، شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی، شرکت گاز و شهرداری به صورت مستمر بازرسی صورت گرفت.