رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

برنامه ریزی های فرهنگی باید متناسب با ظرفیت های منطقه ای باشد


23 آذر, 1398 - 18:44 -- روابط عمومی 3
قرماندار شهرستان آوج تاکید کرد:

برنامه ریزی های فرهنگی باید متناسب با ظرفیت های منطقه ای باشد

قرماندار شهرستان آوج تاکید کرد:برنامه ریزی های فرهنگی باید متناسب با ظرفیت های منطقه ای باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در دیدار اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان کرد:آوج؛ شهرستانی است روستایی با بافت سنتی و مذهبی  که ۱۰۰ درصد جمعیت آن بومی ،ترک زبان و بخش اصلی اقتصاد آن مبتنی بر کشاورزی،باغداری و دامداری است و بخش محدودی نیز در حوزه خدمات،صنعت و مشاغل اداری فعالیت می کنند.
وی افزود:این وضعیت اجتماعی،اقتصادی بیانگر آن است که هرگونه برنامه ریزی و اولویت گذاری در بخش های فرهنگ ،هنر و رسانه باید با در نظر گرفتن شاخص ها و اوضاع اقتصادی و اجتماعی این شهرستان باشد.
وی افزود:شهرستان آوج از نیروها و شخصیت های فرهنگی،هنری و رسانه ای برجسته و شناخته شده ای در سطوح ملی و استانی برخوردار می باشد اما اکثریت مطلق این ظرفیت ها در خارج از شهرستان سکونت دارند.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:
حوزه فرهنگ هنر جز نیازهای ثانویه شهروندان است لذا برای رونق و فعال کردن این بخش باید متولیان امر برنامه ها و فعالیت های واقعی ،مبتنی بر نیازها و ویژگی های فرهنگی و اجتماعی ساکنین منطقه تدوین و اجرایی کنند تا در جلب و جذب مردم به این حوزه اثرگذار باشند.
وی افزود:باید نقاط،رگه ها و روزنه هایی که در تاریخ این شهرستان و در بطن سنت ها و فرهنگ و فولکلور ساکنین این منطقه وجود دارد شناسایی و فعال شوند تا پاسخگوی ذائقه و نیازهای فرهنگی مردم در این مناطق باشند.
علیرضایی بیان داشت:ارتقای دفتر نمایندگی به اداره،احداث خانه فرهنگ و برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری ،تسریع در صدور مجوز انجمن های هنری و ادبی از جمله اولویت ها و دغدغه های این شهرستان می باشد که امیدواریم با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به پیگیری و حل آنها اقدام شود.
گفتنی است در این جلسه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به پیگیری و حل اولویت ها و مسائل فرهنگی و هنری این شهرستان قول مساعد داد.