رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

معاون سیاسی استاندار:مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مهمترین عامل اقتدار کشور است


23 اسفند, 1399 - 13:10 -- روابط عمومی2

معاون سیاسی استاندار:مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مهمترین عامل اقتدار کشور است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ مهمترین عامل اقتدار کشور در سطح ملی و معادلات بین‌المللی است و باید مورد توجه جدی مسوولان، مردم، احزاب و گروه‌های سیاسی قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی  به ثبت نام دواطلبان عضویت در ششمین دوره شورای اسلامی شهر  اشاره کرد و افزود: با توجه به وضعیت شیوع کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، داوطلبان ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند تا از هرگونه تجمع در محل فرمانداری جلوگیری شود.

وی یادآورشدد: داوطلبان عضویت در ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهرهای استان قزوین می‌توانند فرایند ثبت نام خود را به روش های نرم‌افزار موبایلی (بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور)، نسخه دسکتاپ (رایانه) و دفاتر پیشخوان دولت انجام دهند.

به گفته حبیبی پس از مرحله ثبت نام اولیه، داوطلبان شوراهای اسلامی شهر به منظور ثبت نام نهایی با ارائه کد رهگیری و تاییدیه ثبت نام به فرمانداری شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

معاون استاندار قزوین گفت:  خوشبختانه شرایط برای برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی در ۲۸ خردادماه سال آینده در سطح این استان با مشارکت حداکثری فراهم است و اگر فردی به هر دلیل علاقه مند بود حضوری ثبت نام کند، ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکند و در همین روزهای اول انجام دهد.

وی افزود: در انتخابات پیش رو باید علاوه بر مدیریت فرآیند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، شرایط کرونایی را نیز مدیریت کنیم.

حبیبی یادآورشد: یکی از نکات مهم در فرآیند انتخابات ایجاد شور انتخاباتی است که همه مسوولان باید به دنبال مشارکت حداکثری اقشار اجتماعی باشند.
به گفته وی ، فرمانداران به عنوان مجری امنیت و سلامت انتخابات موظف هستند که در کنار ایجاد شور انتخاباتی به دنبال برقراری امنیت انتخابات باشند و به دعوت مردم برای حضور در انتخابات بپردازند

حبیبی، مهم‌ترین موضوعات انتخابات پیش رو را برگزاری انتخابات بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی عنوان کرد و افزود: همین شرایط ایجاب می‌کند تا افزایش ۱۵ درصدی صندوق‌های رأی را در انتخابات پیش رو داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین افزایش مشارکت مردم را در انتخابات با استفاده از توان، امیدآفرینی و انگیزه مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: دهیاران، بخشداران و فرمانداران نباید جانبدارانه صحبت کرده و از شخص، حزب یا جناحی خاصی حمایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات سال آینده یک هزار و ۲۷۷ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست جمهوری و یک هزار و ۵۶۶ شعبه برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان قزوین پیش بینی شده است.