رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

انتخابات شوراها در مرکز استان به صورت ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می شود


28 ارديبهشت, 1400 - 09:36 -- روابط عمومی2
رییس ستاد انتخابات استان :

انتخابات شوراها در مرکز استان به صورت ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می شود

رییس ستاد انتخابات استان گفت: انتخابات شوراها در مرکز استان به صورت ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می شود و نتایج آن در سریعترین زمان اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در شورای اداری استان قزوین افزود: برنامه ریزی شده است برای سلامت مردم اخذ رای بیشتر در فضاهای باز انجام شود که خوشبختانه شرایط آب و هوایی استان هم به این مهم کمک خواهد کرد.

وی همچنین گفت: انتخابات شوراها در مرکز استان به صورت ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می شود و نتایج آن در سریعترین زمان اطلاع رسانی خواهد شد.

حبیبی افزود: حدود یک ماه دیگر، دو انتخابات بزرگ و مهم شوراها و ریاست جمهوری برگزار خواهد شد که در واقع مردم از شوراهای شهر و روستا تا رییس جمهور را در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تعیین خواهند کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری نوسازی قوه مجریه کشور شکل خواهد گرفت.

این مسوول گفت: در انتخابات پبیش رو با توجه به حجم و گستردگی و اینکه دو انتخابات با هم برگزار می شود قریب به ۳۰ هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و حفاظتی در استان قزوین ساماندهی می شوند و حدود سه هزار خودرو در روز انتخابات مورد نیاز است.

وی افزود:۹۶۴ داوطب برای عضویت در شوراها در ۲۸ شهر استان ثبت نام کرده اند که تاکنون صلاحیت ۹۰ درصد آنها در هیات های اجرایی استان و شهرستان ها احراز شده است و افرادی که رد شده اند فرصت دارند ظرف چهار روز به هیات مرکزی انتخابات شوراها اعتراض کنند.

این مسوول اضافه کرد: چهار هزار و ۷۱۶ داوطلب برای عضویت در شوراهای ۶۷۹ روستای استان ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

وی گفت: ستاد انتخابات استان، هیات های اجرایی و بازرسی استان و شهرستان ها امر انتخابات را از سه یا چهار ماه قبل مدیریت می کنند و فرایند انتخابات بدون کوچکترین وقفه طبق روزشمار و تقویم اجرایی در حال انجام است.

حبیبی افزود: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی با مسوولیت رییس کل دادگستری استان هرگونه انحراف از تبلیغات انتخاباتی را مستمرا رصد می کند و جلسات آن پیوسته برگزار می شود.

وی گفت: هماهنگی کاملی در چهارچوب قانون شرح وظایف بین ستاد انتخابات استان، هیات های اجرایی، هیات عالی نظارت بر انتخابات، شورا و هیات نظارت شورای نگهبان وجود دارد و مستمرا جلساتی را برای هماهنگی و انسجام انتخاباتی برگزار می کنند.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: با توجه به شرایط کرونایی که امیدواریم تا قبل از ۲۸ خرداد شرایط بهتری را در جامعه داشته باشیم، عمده تبلیغات بر بستر فضای مجازی است که نیاز به مراقبت و نظارت بیشتری دارد و در این راستا کمیته فضای مجازی استان با حضور دستگاه های امنیتی، نظارتی و قضایی تشکیل شده و کلیه فعل و انفعالات آن را رصد می کنند.

وی گفت: برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در راستای مشارکت بالا و حداکثری جا دارد فضای انتخابات گرمتر شود که انتظار داریم از مدیران استان برای فضاسازی و برجسته سازی موضوع مشارکت در انتخابات اقدام کنند.

این مسوول با تاکید بر رعایت بی طرفی کامل مدیران، افزود: مدیران حق جانبداری از کسی را ندارند و نباید امکانات دولتی له یا علیه نامزدی به کار گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد با حضور باشکوه و پرشور مردم به حماسه ماندگار تبدیل خواهد شد، افزود: مردم ایران اسلامی موقعیت شناس هستند و یکبار دیگر شگفتی آفرین می شوند و در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برای سی و هفتمین بار حتما دشمنان را مایوس می کنند.

حبیبی همچنین گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی در حکم سرمایه اجتماعی است و تولید قدرت می کند و در واقع قدرت نرم نظام است و مایه اقتدار کشور خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین افزود: انتخابات یک تکلیف شرعی، دینی و ملی همه است چون حضرت امام راحل فرمودند حفظ نظام اوجب واجبات بوده و یکی از مولفه های مهم حفظ نظام شرکت در انتخابات محسوب می شود.